hlavní stránkaposlat e-mailmapa stránek

cekit.czCoursingový rej v horách!

Naše aktivity »  Coursing »  Coursingový rej v horách!

Opět jsme se vypravili na akci s MSC klubem a tentokrát to stálo opravdu za to! V pátek odpoledne jsme dorazili na ranč Orel v Nové vsi u Jeseníku, vyvenčili Bruňáka a Saharku, navečeřeli se a hned na uvítanou si pro nás Barča připravila překvápko ve formě noční stezky odvahy. Trasa dlouhá necelé 2 km čítala spoustu nástrah a nečekaných kaluží, bahna, potoků a stromů. Nicméně jsme stezku absolvovali bez větší újmy a kromě špinavých bot a kalhot až po kolena, jsme dorazili celí. Martin měl funkci jednoho ze záchytných bodů u potoka a krásně nám svítil, bohužel jen chviličku:-( Pro Bruna to byla novinka a byl hrozně důležitý, protože měl v rukou svoje i moje přežití:-)) zvládl to skvěle!! Pak už nás čekalo jen příjemné posezení v hospůdce na ranči.

V sobotu už jsme nemohli dospat a vyrazili na dráhu, kde už se chystala trať a vzhledem k tomu, že krásně svítilo sluníčko to byla super relaxace. Okolo koníci a krásná příroda. K Brunově velké spokojenosti běžel se Saharkou párový běh jako první a náležitě si to užil. Jen jsem měla trochu problém ho dostat z dráhy:-) Zanedlouho následoval další běh opět se Saharkou a ještě jednou Ridgebackou a coursingový den jsme završili smíšeným během s dalšími 4 pejsky a k mojí velké spokojenosti se Bruno vytáhl a každý běh killoval střapeček jako první!!! Coursingové dopoledne krásně ubíhalo a všichni pejskové si skvěle zaběhali.

Odpoledne bylo plné her, nejprve jsme překonávali překážky, slalomovali s pesama po dvou, pak si protáhli kostru i páníci během přes louku a poslední disciplíny v lese obnášely překonávání lávek nad potokem a oblíbený slalom mezi stromy. Po náročném dni nás čekalo velice příjemné grilování a posezení a s prázdnou neodešli ani pesani:-)))

Neděle byla laděna výletově. Kousek jsme přejeli autem a pak už jsme šlapali na rozhledu Zlatý chlum, kde jsme se my i pesáci setkali s velmi milým přivítáním ze strany domorodců. Výhled z rozhledny byl okouzlující a cestou zpět jsme ještě zvládli výstup na Čertovy kameny. Pak zpátky na ranč rozloučit se, poobědvat parádní knedlo vepřo zelo a hurááá domů… No vlastně se nikomu domů moc nechtělo. Už teď se těšíme na další povedené akce s Barčou a Karlem Zdráhalovýma a dalšíma fajn lidma.

A za Bruna: ten byl náramně spokojený, protože celý víkend řádil se svojí parťačkou Saharkou, skvěle si zaběhal a stále se něco dělo.

Kompletní fotogalerie zde